MENU

Projekt domu w Tychach przy ul. Jagodowej

 

Architekt - projekt Tychy ul. Jagodowa

Projekt domu Tychy ul. Jagodowa narożnik S-E

założenia do projektu

Głównym założeniem do projektu było zapewnienie odpowiedniej przestrzeni życiowej dla inwestora. Oba segmenty odpowiadają podobnym programom funkcjonalnym. Budynki zaprojektowano dla 3-4 osobowej rodziny. Obiekty wyposażono w przestronną i otwarta część dzienną. Część dzienna została wyposażona również w miejsce do pracy. Gabinet zlokalizowaliśmy możliwie blisko wejścia, starając się zapewnić intymności mieszkańców. Strefa nocna jest całkowicie zlokalizowana na piętrze z garderobą i pralnią, trzema sypialniami.

Architekt - projekt Tychy ul. Jagodowa

Architekt Tychy Jagodowa 02

forma budynku

Estetyka budynku oparta na prostych formach, poprzesuwanych względem siebie prostopadłościanów. Podkreślona dodatkowo zróżnicowaniem w użytych materiałach – drewna w dwóch kolorach i tynku silikonowego, stolarka aluminiowa przyjęto w kolorze grafitowym.

Architekt - projekt Tychy ul. Jagodowa

Projekt domu Tychy ul. Jagodowa narożnik N-W

technologia, konstrukcja

Budynek realizowany będzie w technologii tradycyjnej. Mur budynku będzie wykonany z ceramiki budowlanej. Konstrukcja stropów i stropodachów wykonana będzie w żelbecie. Stolarka okienna w całości budynku będzie wykonana z aluminium. Duże okno narożne, salonowe typu przesuwnego wykonane będzie w technologii bez słupka narożnego, otwierając całkowicie narożnik budynku na ogród i taras.

ARCHITEKT: MICHAŁ KANCLERZ

POZWOLENIE NA BUDOWE 09.2017

PARAMETRY BUDYNKU: POWIERZCHNIA UZYTKOWA 210m2, GARAŻ DWUSTANOWISKOWY, 2 PEŁNE KONDYGNACJE

WYPOSAŻENIE INSTALACYJNE: PRĄD, WOD-KAN, PEC, WENTYLACJA MECH. Z REKUPERACJĄ